نیروگاه خورشیدی طرح توجیهی
طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی سال 1402 به صورت pdf  و word

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی سال 1403 به صورت pdf  و word در انتهای مقاله

اگر تصمیم گرفته اید، وقت و انرژی خود را روی پروژه ای سرمایه گذاری کنید که نیازی به تامین مواد اولیه نداشته باشد و نگهداری از تجهیزات آن ساده و کم هزینه باشد. همچنین بتوانید درآمد و سود زیادی نیز از این طرح داشته باشید و منجر به ایجاد و گسترش شغل های زیادی شود و تسهیلات بانکی را در سریع ترین زمان دریافت کنید. پس به سراغ احداث نیروگاه خورشیدی بروید. تا اینجا از مزیت های مالی طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی برایتان گفتیم. شاید تعجب کنید و از خود بپرسید که آیا امکان دارد که طرح توجیهی نیروگاه خورشید تا این اندازه مفید باشد؟

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی

در ادامه چگونگی ساخت نیروگاه خورشیدی را کامل بررسی می کنیم. در پایان شما متوجه خواهید شد برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در یک طرح توسعه پایدار چگونه باید عمل کنید.

تیم فنی و مهندسی گلدن پلن سالهاست که در زمینه ارائه طرح های توجیهی و با در نظر گرفتن هر آن چیزی که شما برای راه اندازی یک کسب و کار نیاز دارید، فعالیت میکند. تیم استارت وی با دانش فنی و تخصص کافی و تجربیات فراوان توانسته است طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی را پیاده سازی کند و به شما کارآفرینان عزیز ارائه دهد.

چرا باید نیروگاه خورشیدی بسازیم؟

علاوه بر توجیه اقتصادی این طرح، که میتوانید با اجرا نیروگاه خورشیدی در هر مقیاسی با وزارت نیرو همکاری کنید و در تامین برق مصرفی کشور مشارکت داشته باشید. دلایل زیست محیطی بسیاری نیز این طرح توسعه پایدار با خود همراه دارد. در حال حاضر سوخت نیروگاه های برقی کشور از فراورده های نفتی تامین می شود و همین امر سبب آسیب های جبران ناپذیر به طبیعت شده است. ولی انرژی های تجدید پذیر مثل انرژی خورشید، آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند و یک منبع بی پایان انرژی است که سالها می توان بدون نگرانی از آن استفاده کرد.

 

قبل از شروع، باید محل احداث نیروگاه خورشیدی را بررسی کنیم.

در ابتدا یک بررسی کلی در مناطق کشور انجام می دهیم. کشور ایران دارای آب و هوای گرم و خشک است. حتی در سواحل دریای خزر، روز های آفتابی بیشتری نسبت به کشور آلمان وجود دارد. در مناطق مرکزی و جنوبی کشور و با توجه به این که ایران در نزدیکی خط استوا قرار دارد، اکثر روزها آب و هوایی آفتابی بر کشور احاطه دارد. با این شرایط شما هر منطقه از ایران را که انتخاب کنید می توانید نیروگاه خورشیدی را احداث کنید.

نیروگاه خورشیدی 1 مگاواتی

آیا ساخت نیروگاه خورشیدی توجیه اقتصادی دارد؟

با توجه به نزدیک شدن فصل تابستان و قطع شدن مکرر برق و نیاز روز افزون به این نیرو فوق العاده، قطعاً ساخت نیروگاه خورشیدی بهترین راه حل برای نجات از این بحران اقتصادی و ایجاد کسب و کاری پایدار و ثابت برای جمع کثیری از جوانان است. همچنین هیات دولت با تصویب مصوباتی اعلام کرده است که تمایل دارد از افرادی که در زمینه ساخت و گسترش نیروگاه های خورشیدی فعالیت می کنند، حمایت کند. همچنین روند گرفتن مجوز ها و تسهیلات بانکی برای کارآفرینان آسان و ساده شود.

چرا قبل از سرمایه گذاری نیاز به طرح توجیهی دارید ؟

 طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی، می تواند تمام هزینه های که شما برای احداث و گسترش نیروگاه نیاز دارید را تخمین بزند. این هزینه ها شامل حقوق کارکنان و پرسنل، هزینه خرید سلول های خورشیدی، هزینه نگهداری از تجهیزات، میزان سود و زیان از تولید هر یک کیلو وات برق می باشد. همچنین این طرح می تواند زمان برگشت سرمایه اولیه را تخمین بزند. با خریداری و تهیه طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی و می توانید با درک بهتری از شرایط اقدام به راه اندازی کسب و کار خود کنید.

ساخت نیروگاه را از کجا شروع کنیم؟

قدم اول مهمترین مرحله برای رسیدن به هدف است. حال اگر اولین قدم را با مشورت افراد موفق و تحصیل کرده بردارید. می توان پیش بینی کرد که قطعاً شما با تلاش و پشتکار خود پله های موفقیت را بالا رفته و به آنچه که از قبل برنامه ریزی کرده بودید، دست پیدا میکنید.

چگونه مجوز نیروگاه خورشیدی را بگیریم؟

متقاضیان احداث نیروگاه های تجدید پذیر باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنند تا به مرحله بهره برداری تجاری و خرید تضمینی برق توسط وزارت نیرو برسند. مراحل به شرح زیر است:

گام اول: تشکیل پرونده، ارائه نامه درخواست صدور مجوز و مدارک مورد نیاز به وزارت نیرو که در نهایت منجر به صدور پروانه اولیه می شود.

گام دوم: دریافت مجوز اتصال به شبکه برق شهری، اخذ مجوز از سازمان محیط زیست و اقدام به خرید یا اجاره زمین مناسب برای احداث نیروگاه خورشیدی است.

گام سوم: اقدام به احداث نیروگاه زیر نظر کارشناسان شرکت برق منطقه و انجام هماهنگی های لازم جهت اتصال به شبکه برق

گام چهارم: بهره برداری از نیروگاه خورشیدی و تهیه صورتحساب های ماهانه بهای برق توسط متقاضی و پرداخت این صورتحساب ها توسط شرکت برق

هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی

برای راه اندازی نیروگاه در ابتدا باید تعیین کنید که می خواهید در چه مقیاسی نیروگاه را احداث کنید. برای شروع بهتر است در مقیاس کوچک طرح را اجرا کنید و با توجه به پیشرفت کار اقدام به گسترش نیروگاه کنید. هزینه اولیه راه اندازی نیروگاه را می توان به چند بخش تقسیم کرد که شامل خرید یا اجاره زمین، تهیه سلول های خورشیدی می باشد.

آیا احتمال شکست وجود دارد؟

گذشته خود را به یاد آورید، وقتی تصمیم به انجام کاری داشته اید. اما چون با افراد با تجربه مشورت نکرده اید با عدم موفقیت روبرو شده اید. برای راه اندازی نیروگاه خورشیدی نیز این مطلب صدق میکند. با توجه به شرایط اقتصادی کشور قبل از سرمایه گذاری حتما با یک تیم پشتیبانی قوی همکاری کنید. تا سرمایه شما به هدر نرود و بتوانید به درآمد قابل توجهی برسید.

آیا طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی به شما کمک می کند؟

امروزه احداث نیروگاه های تجدید پذیر مورد توجه قرار گرفته است. زیرا این طرح توسعه پایدار محیط زیست را آلوده نمی کند. باعث ایجاد اشتغال برای نسل جوان می شود. با توجه به این که دولت به تازگی به حمایت این طرح پرداخته است. استفاده از طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه کاری منظم و دقیق را طراحی کنید.

کارشناسان گلدن پلن چه کمکی به شما می کنند؟

استارت وی همواره برای راه اندازی کسب و کار های کوچک و بزرگ با کارشناسان موفق در کنار شما خواهد بود. برای گرفتن هرگونه راهنمایی درباره ی طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی با ما در ارتباط باشید. هدف استارت وی از ارائه طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی این است که شما کارآفرینان را به سطح قابل قبولی از درآمدهای ارزی و ریالی برساند.

خلاصه طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1مگاوات 1403

عنوان فعاليت:
احداث نیروگاه خورشیدی 1 مگاواتی
ظرفيت سالانه:
2,920,000 کیلووات ساعت
اشتغال طرح :
4 نفر
 نوع تسهیلات :
وام با بازپرداخت 5 ساله
مدت برگشت سرمايه :
1.9 سال
نرخ بازدهي سرمايه :
52 درصد
تعداد صفحات:
65 صفحه
فرمت های قابل دانلود:
PDF+WORD
وضعیت دانلود:
دانلود فوری پس از پرداخت آنلاین

خلاصه طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 5کیلووات 1403

عنوان طرح:
نیروگاه خورشیدی 5 کیلووات
ظرفيت سالانه (کیلووات) :
15,840
تسهیللات:
وام 5 ساله
مدت برگشت سرمایه:
4.9 سال
نرخ بازدهی سرمایه:
20 درصد
تعداد صفحات:
68 صفحه
فرمت های قابل دانلود:
PDF+WORD
وضعیت دانلود:
دانلود فوری پس از پرداخت آنلاین

دریافت طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 5 کیلووات

4.5/5 - (10 امتیاز)