طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای
طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای 1401(pdf+word)

طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای (سال 1401) احداث مرکز پرورش قارچ

مصرف قارچ در سال های اخیر به دلیل گرانی گوشت و مرغ افزایش داشته است. از سوی دیگر تجارت پرورش قارچ نیز برای تامین نیازهای مردم به سرعت در حال پیشرفت است.

اگر به پرورش قارچ و مواد خوراکی علاقه دارید، می توانید با  سرمایه کم به سود فوق العاده ای دست یابید.

تیم آموزشی گلدن پلن با طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای به شما در زمینه روش انجام کار، برآورد هزینه ها و میزان سود حاصله، اطلاعات کافی برای موفقیت در این کار در دسترس شما قرار می دهد.

آنچه در این مقاله می خوانید: در این مقاله ابتدا به چرایی و چگونگی پرورش قارچ، برآورد هزینه ها و توجیه اقتصادی این محصول می پردازیم.

طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای 1400

1.چرا باید قارچ دکمه ای پرورش دهیم؟

شما با شروع کسب و کار جدید می توانید به درآمد خود بیافزایید و در نتیجه آینده بهتری برای خود و خانواده خود بسازید.
کشت قارچ ویژگی هایی دارد که آن را برای شروع کار از نظر اقتصادی ایده آل می سازد. قارچ دکمه ای یک محصول زودبازده است و در هر آب و هوایی رشد می کند بنابراین به راحتی می توانید آن را تولید و حتی صادر کنید.

 

1.1. چرا قبل از شروع باید بازار هدف یا فروش را بررسی کنیم؟

پرورش انبوه قارچ نیازمند مهارت و مدیریت است. افراد باید توجه داشته باشند که محصولات با کیفیت و قابل فروش تولید کنند. شما باید قبل از هر کاری بازار هدف یا فروش خود را مشخص کنید تا در نهایت به مشکل برنخورید.

فروش این محصول مانند محصولات دیگر دارای استراتژی خاصی است که در گرو فروش به موقع می باشد. اگر فروش محصول به موقع انجام نشود ممکن است قارچ ها فاسد شده و زحمات شما بر باد برود. پس لازم است قبل از شروع کار برای بازار هدف خود برنامه ریزی کنید. طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد.

طرح توجیهی پرورش قارچ - طرح طلایی

1.2. آیا پرورش قارچ دکمه ای توجیه اقتصادی دارد؟

در یک سیستم اقتصادی محاسبه سود باید به میزانی باشد که جبران هزینه ها را بنماید و سود مناسبی هم به تولیدکننده برساند.

قارچ یکی از محصولات زود بازده و پر محصول می باشد که با صرف سرمایه اندک می توانید به سود قابل توجهی دست یابید. شما حتی می توانید در یک محیط کوچک کار خود را شروع کنید و از هر متر مربع 40 کیلوگرم محصول برداشت کنید.

 

1.3.چرا قبل از سرمایه گذاری به طرح توجیهی نیاز داریم؟

طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای با در اختیار گذاشتن اطلاعات کافی در زمینه نحوه تولید قارچ و برآورد سود و زیان به شما کمک می کند تا در این راه قدم بردارید.

طرح توجیهی علاوه بر آموزش نحوه پرورش قارچ، به شما در زمینه مدیریت فروش و مدیریت مالی اطلاعاتی می دهد تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید و به بهترین نتیجه برسید.

پرورش قارچ دکمه ای

2.چگونگی احداث مرکز پرورش قارچ دکمه ای

چگونگی احداث مرکز پرورش قارچ دکمه ای نیازمند داشتن مهارت ها و اطلاعات کافی می باشد. ترس شروع کار جدید را کنار بگذارید و با تکیه بر دانش، به موفقیت دست یابید.

قارچ را می توان به روش اصولی داخل سوله های مخصوص و یا غیر اصولی در منزل پرورش داد.در ابتدا شما باید یکی از این دو روش را با کمک طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای، انتخاب و با رعایت شرایط خاص به تولید قارچ بپردازید.

 

2.1. پرورش قارچ را از کجا شروع کنیم؟

برای پرورش قارچ دکمه ای در ابتدا باید از طریق آموزش، اطلاعات لازم را کسب کنید. سپس به بررسی تمام جوانب و برآورد هزینه ها و محاسبه سود بپردازید. پیدا کردن بازار فروش مرحله بعدی کار است. حالا با برنامه ریزی دقیق می توانید محل کشت مناسب را آماده و لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنید و کار خود را آغاز کنید.

سالن پرورش قارچ دکمه ای

2.2. هزینه پرورش قارچ دکمه ای

یکی از نکات مهمی که قبل از هر کاری باید در نظر بگیرید، برآورد هزینه پرورش قارچ است. مطمعنا میزان سود و درآمد شما بستگی به میزان سرمایه ای است که در آغاز کار می گذارید. هزینه های تولید قارچ به عوامل زیادی بستگی دارد اما آن چیزی که اهمیت دارد این است که حتی با سرمایه کم هم می توانید این کار را شروع کنید.

هزینه های پرورش قارچ شامل هزینه های ثابت و جاری می باشند. هزینه ثابت شامل تجهیزات و لوازم مورد نیاز است و هزینه جاری شامل هزینه های هر دوره پرورش قارچ مانند خاک، کامپوست و غیره می باشد. طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای این هزینه ها برآورد کرده است.

 

2.3.آیا احتمال شکست در پرورش قارچ وجود دارد؟

آیا از شکست خوردن می ترسید؟ نگران نباشید با آموزش اصولی می توانید با مشکلات شروع کار مبارزه کنید. تبلیغات زیادی در زمینه پرورش قارچ انجام می شود، اما باید توجه داشت که این کار چالش هایی نیز به همراه دارد که از قبل باید برای آنها برنامه ریزی کرد.

یکی از دلایل شکست در این کار عدم آموزش می باشد. دوره آزمون و خطا به پایان رسیده است و با صرف هزینه اندک در زمینه آموزش می توانید از شکست های احتمالی جلوگیری کنید. با مدیریت مالی و برنامه ریزی دقیق می توانید به آسانی به موفقیت دست یابید.

2.4.طرح توجیهی قارچ دکمه ای چه کمکی به شما می کند؟

طرح توجیهی در واقع مجموعه مطالعات و محاسبات انجام شده درباره یک ایده کاری است که در ابتدا ایده شغلی را شرح می دهد و سپس به بررسی امکان انجام آن و محاسبات مالی می پردازد.

طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای با در اختیار گذاشتن اطلاعات کافی در زمینه نحوه پرورش قارچ، محاسبه هزینه ها و درامد، نحوه فروش و چالش های پیش رو به شما در زمینه پرورش قارچ کمک می کند.

 

2.5. تیم آموزشی طرح طلایی چگونه به شما کمک می کند؟

تیم آموزشی گلدن پلن با نگارش طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای به شما در زمینه این کسب و کار اطلاعات کافی می دهد تا با دید بازتری نسبت به این کار قدم بردارید و به سود قابل قبولی برسید.

طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای به ما اطلاعات لازم برای شروع کار را می دهد. در واقع این طرح، با برآورد هزینه ها و بررسی جوانب کار به ما کمک می کند تا به سود دهی برسیم. در حوزه پرورش قارچ با سرمایه کم می توانیم به سود بالایی دست یابیم.

 

خلاصه طرح توجیهی قارچ دکمه ای 1401

سرمایه در گردش4,271 میلیون ریال
فروش سالانه41,400 میلیون ریال
اشتغالزایی مستقیم16 نفر
حداقل زمین مورد نیاز2300 مترمربع

 

تعداد فایلها: 3فایل

فرمت فایلها: pdf, word

قابلیت دانلود: دارد

دسترسی به فایلها: پس از پرداخت آنلاین

هدیه1: فایل pdf(چندصد ایده میلیونی در 820 صفحه)

4.3/5 - (6 امتیاز)