طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات
طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات سال1401(WORD+PDF)

سود آوری کسب و کار تولید نبات قبل از اینکه در یک کار وارد شوید و شروع به سرمایه گذاری کنید، باید درباره سودآوری آن تحقیق نمایید. می توانید برای شروع به تولید کردن نبات با استفاده از طرح توجیهی تولید نبات تمام جوانب آن را بسنجید. نبات جزو موادی است که از دیرباز تا امروزه مورد استفاده مردم بوده است. این طرح علاوه بر بازار رقابت، متقاضی زیادی هم دارد. تولیدات نبات از پرسود ترین کسب و کارها می باشد. با توجه به تقاضای بالا برای تولید، عرضه هم باید افزایش پیدا کند و این خود یعنی افزایش فروش و درآمد تولید کنندگان نبات و سودآوری بالای این محصولات. 

طرح توجیهی تولید نبات و آبنبات

سرمایه مورد نیاز جهت تولید نبات

تولید نبات به دو شکل صنعتی و سنتی قابل انجام است. اما روش صنعتی به صرفه تر است . درآمد و سود ناشی از تولید نبات صنعتی بسیار بیشتر از روش سنتی می باشد. با تولید صنعتی نبات بعد از اشباع میزان تقاضای داخلی می توان آن را به خارج از کشور هم صادر کرد. برای تولید صنعتی نبات به دستگاه های زیادی نیاز می باشد و هزینه هایی در پی خواهد داشت اما مطمئنا با توجه به میزان تقاضای بالا، این طرح سودآوری بالایی خواهد داشت. اگر موفق به صادر کردن این محصول شوید تمام سرمایه را در کوتاه مدت به دست می آورید.

هزینه تولید نبات

اگر تولید نبات را از یک کارگاه کوچک شروع کنید مطمئناً هزینه های کمتری خواهید کرد تا یک کارخانه بزرگ. با استفاده از طرح توجیهی تولید نبات می توانید تمام هزینه های مربوط به تولید کردن نبات را شناسایی و آنها را تامین کنید. برای شروع باید بتوانید یک تعداد دستگاه خریده و کارگاهی تهیه کنید و مبالغی هم جهت هزینه های تبلیغات و ارائه به خریداران کنار بگذارید. خرید تجهیزات ابتدایی راه اندازی کسب و کار، زیاد پر هزینه نمی باشند اما باید به آنها توجه کرد.

طرح توجیهی تولیدی نبات

 

درآمد و سود ناشی از تولید نبات

طرح توجیهی تولید نبات علاوه بر هزینه ها میزان درآمد و سود کسب و کار را هم تعیین می کند. نبات خاصیت دارویی و آرامش بخشی دارد و اکثریت مردم از این محصول برای درمان درد هایی مثل: دل درد، گلو درد و … استفاده می کنند. در نتیجه در تمام دنیا این محصول مورد استقبال قرار می گیرد و تولید آن بسیار پر سود و منفعت می باشد. تولید کردن نبات در شکل های مختلف باعث جذب خریداران می شود. بسته بندی های مختلفی از نبات در بازار وجود دارند که هر کدام شامل نبات های مختلفی از نظر شکل می باشند.

وسایل مورد نیاز برای تولید نبات

برای شروع هر کسب و کاری به تجهیزات نیاز می باشد. تولید نبات هم تجهیزات خاص خود را لازم دارد. بعضی از این تجهیزات عبارتند از: دیگ بخار، قالب، تجهیزات بسته بندی و مواد اولیه برای ساخت نبات و … . البته بسته به اینکه شما کدام روش را برای تولید کردن نبات مد نظر دارید تجهیزاتی هم که مورد نیاز هستند، متفاوت می باشند. در بعضی نبات ها برای اتصال از نخ استفاده می شود و در بعضی دیگر از چوب یا لوله پلاستیکی. در کل تجهیزات تولیدی نبات زیاد هم پر هزینه نیستند.

 

پیشنهاد به مطالعه: طرح توجیهی بسته بندی زعفران

 

آیا تولید نبات توجیه اقتصادی دارد؟

تولید نبات باید با بررسی های همه جانبه و ارزیابی تمام مراحل تولید آغاز شود. باید با استفاده از طرح توجیهی تولید نبات تمام راه های رسیدن به سود را شناسایی کرد. طرح توجیهی تمام مواد و تجهیزات مورد نیاز برای شروع کار، سرمایه اولیه، هزینه ها و درآمد ها و… را برای فرد ارائه می دهد. مصرف و تقاضای بالای این محصول و همچنین بازدهی سریع آن ثابت می کند که تولید کردن نبات توجیه اقتصادی دارد. رسیدن به سود و درآمد بیشتر در شیوه صنعتی تولید پیش می آید. صادرات در زمینه افزایش سودآوری نقش پررنگی دارد.

طرح تولید نبات

مزایای طرح توجیهی تولید نبات

طرح توجیهی تولید نبات برای ارزیابی مالی و همه جانبه این کسب و کار بسیار سودمند می باشد. این طرح باعث می شود افرادی که برای شروع این کار اقدام می کنند از تمام هزینه ها، درآمد ها و احتمالات پیش روی خود آگاه شوند. این طرح درصد خطا در کسب و کار و مدیریت را پایین می رود. با مطالعه طرح توجیهی فرد متوجه می شود برای آغاز چه اندازه سرمایه لازم دارد و در چه مدت احتمال کسب سود وجود خواهد داشت. این طرح در واقع حکم راهنمای فرد را دارد. سرمایه گذاران با مشاهده طرح و شرایط کسب و کار با اطمینان خاطر از کسب و کار حمایت می کنند.

نحوه دریافت تسهیلات تولیدی نبات؟

از مزایای طرح توجیهی تولید نبات می توان از کاربرد آن به عنوان یک معرفی نامه برای گرفتن وام نام برد. تسهیلات با توجه به پشتوانه مالی و داشتن توجیه اقتصادی طرح به کسب و کار ها تعلق می گیرد. این طرح به بانک ثابت می کند که این کسب و کار دارای منفعت اقتصادی برای فرد و دولت است. همچنین ثابت می کند با توجه به سودآوری فراوان پیش بینی شده، در آینده توانایی پرداخت اقساط وام را خواهد داشت. اولین مدرکی که برای پرونده سازی جهت پرداخت تسهیلات از فرد خواسته می شود، همین طرح توجیهی کسب و کار می باشد.

اخذ مجوز کسب و کار

تولید نبات به صورت صنعتی توجیه اقتصادی دارد اما نوع سنتی آن از نظر اقتصادی توجیه پذیر نمی باشد. برای ثبت تولیدی و گرفتن مجوز کار حتماً باید طرح توجیهی تولید نبات را تهیه کنید. بعد از تهیه طرح برای ثبت شرکت و گرفتن مجوز کسب و کار باید چندین مجوز دیگر هم بگیرید. البته اگر کسب و کار شما جزو مشاغل خانگی دسته بندی شود و یک کارگاه کوچک باشد با بازدید کارشناس ها مجوز می گیرد. اما برای تولیدی های بزرگ چندین مجوز دیگر باید گرفته شود تا شرکت را ثبت و مجوز کسب و کار را به شما بدهند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

برای گرفتن وام، مجوز کسب و کار و هر امری که مربوط به کسب و کارتان شود باید حتما طرح توجیهی تولید نبات را ارائه دهید. باید طرحی تهیه کنید که کامل و حرفه ای نوشته شده باشد. این چنین طرح هایی که کامل باشند فرایند کار را هم سریعتر می کنند. برای تهیه کردن یک طرح توجیهی حرفه ای به مهندسین گلدن پلن اطمینان کنید. این کارشناسان در نگارش طرح های توجیهی، بسیار حرفه ای عمل می کنند و طرح شما را در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت به شما ارائه می دهند.

5/5 - (3 امتیاز)